Bobřík informatiky

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol

Jak přihlásit školu do soutěže

Do soutěže se mohou hlásit školy, nikoliv jednotlivci (jednotlivci si mohou kdykoliv zahrát některý z archívních textů). Pro tzv. individuální vzdělávání (děti vzdělávají rodiče apod.) zájem o soutěžení hlaste organizátorům.

Škola, která je již registrovaná, pouze potvrdí svoji účast v novém ročníku (vygeneruje si soutěžní kód - provede školní koordinátor).

Školní koordinátor

je osoba (pedagogický pracovník školy), která soutěž na škole organizuje.

Školní koordinátor komunikuje s organizátory soutěže a v den soutěže zabezpečuje její průběh na škole.

To představuje

 • zajistit provoz počítačové učebny nebo učeben
 • po soutěži zkontrolovat a potvrdit seznamy soutěžících ze své školy
 • popularizovat soutěž mezi žáky
 • zajistit férový průběh soutěžení podle pravidel (např. pedagogický dozor během testu)

Registrace školy

Registrace školy se dělá jen jednou, když škola poprvé chce soutěžit. Školu může registrovat pouze pedagogický pracovník školy. Při registraci vyplňuje jméno školního koordinátora a kontakt na jeho (nejlépe školní) e-mail. Tato registrace platí i pro následující roky. Nezapomeňte své přihlašovací údaje!

graf_postup_registrace

Postup registrace školy

 1. Vytvořte si účet uživatele (pravý sloupec, okno Učitel - Koordinátor, odkaz Registrovat). Po vyplnění formuláře Vám přijde na Vámi uvedenou adresu e-mail - ten je třeba potvrdit (klepnutím na odkaz). Jako nový uživatel pak budete vyzván, abyste se přihlásil do neveřejné části webu.
 2. Po přihlášení, pokud škola ještě není registrována, bude ve žlutém poli odkaz na registraci nové školy vyplněním formuláře o škole.
 3. Začnete zadáním IČO školy. Potom vyplníte dotazník o škole. Po odeslání dotazníku se objeví informace, že škola je registrována.
 4. DŮLEŽITÉ! Pokračujte k potvrzení účasti školy v letošním ročníku (vpravo v nabídce Koordinátor, odkaz Potvrzení účasti v soutěži). Potřebujete soutěžní kód. Samotná registrace školy nestačí!

Před soutěží

 • Nezapomeňte před každým ročníkem potvrdit účast školy v soutěži (získáte tak soutěžní kód školy). 
 • Informace o organizování soutěže na škole koordinátor získá před soutěží e-mailem nebo na webu soutěže.
 • Jednotlivé žáky není třeba předem k soutěži registrovat.

Máte-li potíže s registrací školy

Pošlete nám prosím e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s přihláškou školy, s údaji o škole a o školním koordinátorovi (především jeho e-mail). Společnými silami jistě školu zaregistrujeme (a pošleme Vám údaje, nutné k soutěžení, především kód školy).